Оформлення кухні з островом: практично і вишукано

Опубліковано Кві. 05, 2021

Острівне планування кухні привабливо своєю багатофункціональністю і зручністю. Розміщення кухонного столу з підлоговими тумбами, який зазвичай розташовують на невеликій відстані від решти гарнітура, робить простір більш ергономічним. Це одночасно і робоча поверхня, і практичні місця для зберігання. Така організація приміщення зустрічається не тільки у великих будинках, при бажанні її можна застосувати і в малогабаритній квартирі.

Планування кухні з островом: різновиди конструкцій

Острівний стіл може бути, як прямокутної, так і овальної форми. Цікаво виглядають напівкруглі конфігурації з плавно вигнутими лініями. Такий варіант зручний, але вимагає багато місця. На піку популярності багаторівневі конструкції, завдяки різній висоті стільниць можна працювати стоячи з одного боку, а з іншого — їсти, розмістившись на зручних стільцях.

Один з вдалих рішень — півострів. Особливістю такого столу є його з’єднання однієї зі сторін з гарнітуром або стіною. За допомогою такого планування можна заощадити корисну площу на невеликій кухні. При цьому частина, що виступає, буде гармоніювати з іншими елементами гарнітура, зберігаючи свою функціональність.

Стандартні габарити острівних конструкцій:

 • Оптимальні розміри кухонного острова — 180х90 см. Вироби стандартних параметрів зазвичай доступні, якщо ви плануєте кухню на замовлення.
 • При стандартній ширині в 60 см, робиться одна сторона стінки шафи глухою. Можна замовити стіл глибиною 90 або 120 см, тоді з’явиться можливість розташувати ящики у два ряди з двох-трьох сторін.
 • Для зручного перебування за островом під час процесу приготування, висоту стільниці краще робити 85-90 см. Для людей високого зросту можна замовити її вище.

У більшості випадків, острів зручний для використання його в якості стільниці. Але тільки цим функціональність не обмежується. Він за потребою може частково або повністю замінити обідню зону. Якщо потрібно помістити поруч стільці, тумба робиться без бічних панелей. Острівна деталь стильно виглядає в інтер’єрі, оформлена у вигляді барної стійки. Це допоможе візуально розмежувати простір.

Варіанти використання острова на кухні

Розміщення високого столу по центру кухні — це комфортно та зручно. Таке планування ідеальне для спільного готування, оскільки доступ до робочої поверхні буде відкритий постійно.Використання острова в якості додаткової робочої поверхні є найбільш простим варіантом, який не потребує довгого ремонту і перенесення комунікацій.

Острів в різному виконанні:

 • Створення барної стійки. В цьому випадку зробити барну стійку в зоні острова можна за допомогою стільниці, вона повинна бути досить широкою. Також, використовуючи стільницю різної висоти, вийде цікаве рішення.
 • З обіднім столом. Можна встановити стіл окремо або зробити його частиною острова. В останньому випадку потрібна стільниця завширшки не менше 90 см.
 • Установка варочної поверхні. Необхідно підвести електрику, доцільно робити підводку по підлозі. Також буде потрібен монтаж витяжки.
 • Проект з мийкою. Ідеальний для приватних будинків, бо в міській квартирі доведеться під підлогою укладати водопровідні труби до мийки.
 • Відкриті полки. Варіант зі столом з відкритими полицями не тільки практичний, але й зручний у використанні. Кухонні приналежності завжди будуть під рукою, на відкритих полицях можна розставити красивий посуд.

Острівні меблі — хороший спосіб оформити невелику кухню або квартиру-студію.Як острівного столу можна замовити модель на колесах, які в будь-який момент можна наблизити до стіни або відкотити в іншу сторону.

Нюанси правильної острівного планування

Комфортно та зручно користуватися кухнею з островом допоможе дотримання правила робочого трикутника. Для візуального розширення простору краще вибирати меблі зі «наскрізною» барною стійкою.

Основні моменти організації острова:

 • Освітлення стільниці. Можна обладнати зону острова світильниками підвісами, вбудованими або накладні приладами. Світло не повинно бути занадто яскравим.
 • Відтінок кухонного острова може бути виконаний в іншій кольоровій палітрі, на відміну від інших предметів меблів.
 • Для оформлення кухні в класичному стилі можна підібрати і повісити над островом декоративну полицю або утримувач для кухонного начиння.

Крім звичайних стаціонарних столиків, існує безліч конструкцій рухомого типу. Можна встановити вузький півострів, який висувається частково або повністю з гарнітура.Виготовляються моделі, які кріпляться до стіни, при необхідності їх можна розкладати.Якщо важливий кожен сантиметр у квартирі, є сенс придивитися до мобільних виробів.

Кухні на замовлення у вигляді острова — відмінне рішення для зонування простору.Єдність виконання в стилі з основним гарнітуром, вони візуально розділяють кухонну і житлову зони у квартирах-студіях.

©2021 TREE-S - меблі на замовлення в м. Рівне