Мінімалізм як стиль в інтер`ері та гід по життю  

Мінімалізм як стиль в інтер`ері та гід по життю  

Опубліковано Чер. 10, 2021

Мінімалізм вже давно вийшов за рамки тільки стилю в інтер`єрі. Даний всесвітній рух з`явився наприкінці ХХ століття. Він виник як протилежність помпезності та химерності стилю Бароко та пізніше Модерну. Багато хто вважає, що мінімалізм в інтер`єрі – це коли чогось дуже замало та не вистачає потрібного. Функціональність, комфорт і краса без зайвого – ось головні риси, притаманні мінімалізму.

Експерти стверджують, що у витоках даного стилю стоїть Японія у післявоєнні роки. Головна мета була, щоб зовнішній вигляд будівель відповідав їх функціям. В основу пішли також строгі геометричні форми та гладка поверхня. Німецький архітектор Людвиг Міс ван дер Роє максимально спростив зовнішній вигляд будівель, чим скорегував наступні кроки послідовників. «Чим менше окремих деталей – тим краще», – говорив він.

Які риси притаманні даному стилю і відрізняють його с поміж інших? Мінімалізм зовсім трішечки перегукується зі стилем Лофт в деяких аспектах, але здебільшого впізнати його легко. Для мінімалізму характерні:

  • Багато вільного місця у просторі будинку, квартирі, на подвір`ї.
  • Меблі можуть бути функціональні або багатофункціональні.
  • Геометричні форми та строгі лінії.
  • Використання матеріалів переважно природного походження.
  • Великі вікна.
  • Відмова віх зайвих предметів при створенні внутрішнього інтер`єру приміщення.
  • Джерела світла приховані або «одягнені» в прості форми, переважно коло та сфера.
  • Використання монохромної палітри кольорів або використання лише природних відтінків.

Таким чином головні риси частково формують особисту філософію мінімалізму. Власники житла, які стилізують приміщення у даному стилі мають, як правило, певні риси характеру та розділяють філософію мінімалізму.

Що варто знати при підборі дизайну до стель, підлоги та стін у стилі мінімалізм?

Стеля. Головна рекомендація щодо стелі від дизайнерів – зробити її максимально нейтральною, без акцентів. Навіть світло рекомендується монтувати прихованого типу або зовсім непримітного, яке буде ніби розсіюватись по кімнаті. Кольори в основу використовуються в сірій гамі: від найсвітлішого до темного графітного відтінку. Якщо інтер`єр планується робити у природніх теплих кольорах, тоді рекомендовано звернути увагу на всі відтінки бежевого.

Стіни. Фахівці зійшлись на тому, що в дизайні оселі чи офісу потрібно робити тільки один акцент і вибирати між стінами або підлогою. Декор стін робиться переважно з природних натуральних матеріалів: каміння, деревини, матового скла, червоної цегли. Якщо головний акцент – це підлога, то стіни можна пофарбувати у красивий нейтральний або насичений відтінок. Рівномірна фактурна штукатурка зробить приміщення більш привабливим та менш суворим.

Підлога. У більшості випадків оформлення інтер`єрів у стилі мінімалізм саме підлогу роблять головним акцентом. Для цього використовується натуральна деревина або керамічна плитка без візерунків і орнаментів. Масивна дошка, паркетна дошка чи паркет темних відтінків – головні фаворити для підлоги. Масивна дошка, намащена маслом насиченого відтінку виглядає максимально природно. Дубовий паркет під лаком – це класика жанру. Монтувати його можна ялинкою або звичайним способом.

Які вимоги до меблів у стилі мінімалізм?

Ідеальні меблі – це вмонтовані меблі, вважають дизайнери. Сучасні тенденції з кожним роком збільшують попит на виробництво меблів на замовлення для кожного окремого об`єкту. Меблі повинні займати 20-30% від загального простору по канонам мінімалізму. Гладка суцільна поверхня, прості геометричні форми, незначна кількість фурнітури або взагалі її відсутність на зовнішній поверхні – такі основні вимоги щодо меблів.

Меблі-трансформери – вдале рішення, якщо потрібно економити простір житлового приміщення. Розкладний диван-ліжко, стіл, який складається та стає меншим на 50% чи взагалі стільниця кріпиться до стіни та підіймається за потребою. Вмонтована шафа-купе в одну зі стін спальні дозволить зберігати велику кількість речей, залишаючись непримітною для ока.

Стильно та сучасно виглядають меблі та декор у приміщенні, коли натуральні матеріали комбінуються з металевими або сталевими елементами. Поверхня меблів може бути вкрита натуральною шкірою. Це виглядає дорого та престижно.

Вмонтована техніка допомагає вивільнити та візуально розширити простір. Таким чином зростає функціональність приміщення та інтер`єр виглядає більш стильно.

Компанія TREE-S виготовляє меблі на замовленні до будь-якого стилю інтер`єра. Досвідчені фахівці втілять у життя готовий 3D макет з урахуванням навіть маленьких нюансів та побажань клієнта. Дзвоніть менеджеру компанії та отримайте консультацію безкоштовно.

©2022 TREE-S - меблі на замовлення в м. Рівне