Меблі для дитячих кімнат: основні нюанси правильного вибору

Опубліковано Бер. 19, 2021

Облаштування дитячої кімнати завжди викликає у більшості батьків масу питань та турбот.Адже простір для малюка має бути не тільки комфортним, але й функціональним.Практичність дитячої залежить від правильно підібраних меблів.Для початку слід розуміти, які елементи будуть входить в гарнітур.При цьому не варто забувати про побажання свого сина або дочки.

Вибираємо меблі: оптимальні розміри

Габарити виробів повинні відповідати площі кімнати, а також зросту та віку малюка. Якщо приміщення просторе, можливі будь-які варіанти облаштування меблями. У компактному просторі доцільно використовувати дитячі комплекти без зайвих деталей.

Основні моменти, які допоможуть підібрати розмір меблів правильно:

  • Дитяче ліжко.Для самих маленьких віком до трьох років ліжко повинно бути не вище одного метра від підлоги.Для дітей старше трьох років, вибирайте модель шириною 80 см, довжина зазвичай становить 150-170 см. Підліткам можна придбати меблі як для дорослого.
  • Стілець.Для дітвори, зріст яких не перевищує 90 см, вибирайте моделі висотою близько 22 см, для діточок вище 1 метра краще підібрати меблі 30-40 см.Хороший варіант — замовити стілець на замовлення або придбати модель з рухомою спинкою та сидінням.
  • Письмовий стіл. Для комфортного розташування маленьких дітей зростом 90 см, вибирайте виріб заввишки 50 см, понад 1,20 м — 62 см.Звертайте увагу на ширину робочої зони, вона не повинна бути менш як 0,8 м.
  • Компактні та невисокі шафи. Висоти виробу до 1,8 м буде достатньо, інакше дитина не зможе самостійно дотягнутисядо полиць.

Якщо дозволяє простір дитячої кімнати, можна облаштувати в ній ігрову зону.Можна замовити шафи для зберігання іграшок, а також різні модульні конструкції.При виборі враховуйте габарити приміщення та матеріали виготовлення, вони повинні бути безпечні.

Двоярусні ліжка: зручність та практичність

Моделі класичного плану складаються з двох ліжок, розташованих одна над іншою.Однак можна підібрати більш функціональні конструкції.У деяких модифікаціях перший ярус розкладається, і виходить додаткове спальне місце для дорослих.Також виготовляються ліжка з вбудованими ящиками для зберігання речей.

Плануючи покупку для двох дітей, слід приділити увагу розташуванню та зручності спальних місць.Найбільш популярні типи конструкцій:

  • Двояруснамодель, обладнана сходами. Подібний варіант зручний у використанні,боверхнє ложе трохи можна зрушити, отримавши вільний простір.
  • Вироби без сходів.Такий варіант призначений для дітей старшого віку.Вибрати можна модель зі зсунутими спальними місцями.
  • Ліжка-трансформери.Відрізняються практичністю, швидко та легко диван можна перетворити у двояруснеліжко.
  • Перпендикулярні моделі.Нагадують класичний варіант, можуть бути обладнані сходами та без них.

Продуманий дизайн, ергономічність двоярусного ліжка забезпечує підтримання порядку в дитячій кімнаті. Малюки швидше навчаютьсяорганізувати свій особистий простір завдяки особливостям подібної конструкції меблів.

Матеріали для виготовлення дитячих меблів

Крім красивого зовнішнього вигляду, меблі в дитячу кімнату повинні бути виконані з міцних матеріалів високої якості.Меблеві предмети з натуральної деревини найбільш екологічні, виглядають стильно та не виділяють шкідливих речовин.

Одними з екологічно чистих, з хорошими показниками міцності є МДФ та ДСП.Зверху можуть бути обклеєні декоративними панелями.Доглядати за такими меблями просто та легко. Відрізняються стійкістю до вологи та високих температур, мають широку колірну палітру та різні фактури.

Привабливий зовнішній вигляд, міцність, функціональність та безпека — ключові параметри при виборі дитячих меблів.Обираючи ті чи інші предмети, обов’язково радьтеся з дитиною, якщо вона не дуже мала і вже може висловити свою думку.

©2021 TREE-S - меблі на замовлення в м. Рівне